Modifikasyon paketleri


ToplineAudio SGP
 
Cayin MT-12
Adnan Salihoğlu

     

Yazıyı ilk başta ingilizce yazmaya soz vermiştim Kerem’e ama , Türkçe kendimi daha iyi ifade edecegimi düşünerek, İngilizceye çeviri işini Signore Kerem Piccololeone’ye salladım.

Çalısma odası için aldığım Cayin in mt-12  referans no’su ile satılan ufak bi integre ampli, iste n'olacak en ucuzundan çin malı tube ampli , elimizde cesit cesit tube oldugu için bol bol sesin renkleri ile oynayabilecegimiz dusundugumuz pek de ciddiye almadıgımız bi oyuncak. Fakat gene başıma birçok kereler geldiği gibi audio bana şapkayı ters giydirdi :)

İlk once aleti alıp bi yaktık ,evet bi tube ampli ama ucuz piyasa malları amplilerden  pek farklı bi sesi yok, daha sonra tubelerle oynamaya basladık... en sonunda da kaşınıp aleti Mister Piccololeone’ ye yolladık, beraberce içinde neler yapılacagına karar verdik.

Daha cok kendisinin kararlarına saygı gosterek onun dediklerine pek ses cıkarmadık ve uslu bir öğrenci gibi sözünü dinledik ve bekledik. Arkadası ve ortagı Gökhan’ın alet üzerinde çalısmaları sonucunda ,alette Jenawire kablolar, Tantalum resistorler, Tubecap kapasitörler kullanıldı.

Alet 1 hafta sonra bana geldiginde, ilk yaptıgım, artık aleti ciddiye alacağım için üzerindeki tüpleri Telefunken ile degiştirdim...(El84 Telefunken, au7 ve ax 7 de, telefunken ecc 800 serisi muadili baska tüpler) ve yakmaya basladık, tabii en az bi 200 saat hem tüpler hem içindeki parcalar için gerekliydi.

Şu anda size yazıyı yaklasık 80’inci saat civarı yazıyorum...

Şöyle desem nasıl olur!

"Çüüşşş be abiii ,ses bukadar mı değişir".

Evet aynen böyle....

Bi kere alet high-end bi seviyeye geldi,artık muzik dinliyorsunuz , piyano piyano gibi, yaylılar ve nefesliler muhtesem, daha birinci dakikadan itibaren sahne vardı. Şimdi yavaş yavaş resolution artıyor ve gittikce sese bir zenginlik gelmeye başladı... Tabi şimdi artık biraz kablo ve elektrikle de oynamaya başlarım... beni bi heyecan bastı ki sormayın gitsin :)

Elinize sağlık Kerem ve Gökhan beyler.

  © copyright 2007 toplineaudio